
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.9 V |
| Max Output Current | 20 mA |
| Operating Supply Current | 1.3 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Output Current | 20 mA |
Stock: 182
Distributors
pcbx
Unit Price$6.57237
Ext.Price$6.57237
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.57237 | $6.57237 |
| 10 | $5.13245 | $51.32450 |
| 25 | $4.83477 | $120.86925 |
| 50 | $4.55438 | $227.71900 |
| 100 | $4.37544 | $437.54400 |
| 300 | $4.22136 | $1266.40800 |
| 500 | $4.07267 | $2036.33500 |
| 1000 | $3.97893 | $3978.93000 |
